Alman Lisesi'ne giriş hikâyeniz nedir?
İlkokulu Almanya'da Bad Honnef'te (Bonn'a yakın bir kasabada) okudum ve akabinden 5. Sınıf için Siebengebirgsgymnasium'a geçtim. 5. Sınıfı bitirince, İstanbul Özel Alman Lisesi'nin sınavına girdim ve kazanınca eğitim hayatıma burada devam ettim.
İDİL ARSLAN ALATON SORUYOR
Sınıf arkadaşlarınızla başınızdan geçen komik bir olayı kısaca yazabilir misiniz?
Mezuniyet gecemizden sonra arkadasım İdil bana geldi ve kaldı (Kozayatağı'nda), ertesi gün evine (Etiler) gidecek, ama yanında gündelik kıyafet yok, sadece balo elbisesi vardı. Benim kot pantolonumu vermistim, ancak o da Idil'e cok büyük gelmisti ve kemer de bulamadık, pantolana cuval ipi baglamistık ve İdil öyle evine gitmisti. Cok gülmüstük.
Öğretmenlerinizle başınızdan geçen komik bir olayı kısaca anlatabilir misiniz?
Son sınıfta cografya öğretmenimiz Fatma Börekçi, sınıfta bulunan kaset çaların içindeki kaseti kendisine vermesi icin sınıf arkadasımız Caner'e ısrarla emir verdi, oysa kaset çalarda kaset yoktu. Caner bunu izah etmeye çalışsa da, Fatma Hanım hiç dinlemedi ve ısrarla kaseti ver dedi. Sınıfca kahkahlarımızı zor tuttuk.