DERNEKTEN

Röportajlarımız Cengiz Sezen ile başlıyor…

DERNEKTEN

Sevgili Alman liseliler,
Alman Lisesi’nin pek çok farklı alanda yetiştirdiği değerleri, yani “Hepimizi”, daha yakından tanımak, birbirimizle daha fazla gurur duymak ve aramızdaki iletişimi kuvvetlendirerek daha güçlü bir camia olmak adına, 2016 yılında hazırlıklarına başladığımız röportaj serimiz, 15 Haziran 2017 tarihinden itibaren, her hafta yeni isimlerle derneğimizin resmi internet sayfasında (www. almanliseliler.org) yayınlanmaya başlıyor.
Sayfamızın menüsünde, “Der,Die,Das” başlığı altında bulacağınız röportajlar, bundan sonra da bir gelenek olarak devam edecek. İlk röportajımızda çok değerli bir ismi, sevgili Cengiz Sezen’i ağırlıyoruz. Camiamıza verdiği değer, yaptığı katkılarla, Cengiz Sezen dostumuz, Alman Liseliler adına bir gurur kaynağı. Kendisini, son derece ayrıntılı yapılan bu röportaj sayesinde, tüm Alman Liselilerin daha yakından tanımasını hedefliyoruz.
Bugüne kadar 50 üyemizle röportajları tamamladık. Kendilerine ayırdıkları zaman, konuya gösterdikleri ilgi ve ciddiyet için çok teşekkür ederiz. Başta da ifade ettiğimiz gibi, röportajlarımız farklı yaş ve meslek gruplarıyla, hepimizi kapsayacak şekilde devam edecek. Ayrıca internet üstünden yayınlanan röportajlarımız, yılsonunda bir albüm olarak basılarak, arşivlerdeki yerini alacak.
Hepinize güzel bir Haziran ayı dileklerimizle,

 

Alman Liseliler Derneği