ÖNSÖZ

Sevgili Alman Liseliler,

 

Sizlere, ilk kez derneğimizin resmi internet sayfasından seslendiğimiz için çok mutluyuz. Biraz geç olsa da, uzun süredir yapılan çalışmalar sonucu, dijital ortamda kendimizi daha iyi ifade edebileceğimiz, iletişimimizi daha kuvvetli kılacağımız bir platforma kavuştuk. Bu platformu daha güçlü kılmak sizlerin elinde. Geçmişten günümüze anılarınızı, fotoğraflarınızı burada paylaşabilir, geniş bir Alman Liseliler arşivi oluşturabilirsiniz. Bizler elimizde var olan tüm dökümanları, başta yıllıklar olmak üzere sayfamıza yerleştirdik. Eksikleri tamamlamak için sizlerden destek ve öneri bekliyoruz.

 

Hayatımızın belki de en güzel yıllarını geçirdiğimiz okulumuzdan, bugüne kadar çok büyük değerler yetişti ve halen yetişmekte. Ocak ayından itibaren, bu isimleri sizlere daha yakından tanıtacak röportajları, özel fotoğraf çekimleriyle, Der, Die, Das sayfamızda bulabilirsiniz. Birbirimizi daha iyi tanımanın ve birbirimizle gurur  duymanın tadını birlikte çıkaralım.

 

Tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerde, bu yılki Sosis Günü organizasyonunu, Almanya Başkonsolosluğu’nun güvenlik uyarısı ve geleneksel olarak her yıl buluştuğumuz Tarabya’daki yazlık rezidansını, aynı nedenle etkinliklere kapatmasıyla, Haziran ayında gerçekleştiremedik. Güvenliğimizin her şeyden önemli olduğu bilinciyle bu kararı almak zorunda kaldık. Yakın gelecekte, tüm bu sorunları geride bırakarak, güvenli ortamlarda yine birlikte olmaya devam etmeyi umuyor ve anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

 

Fenerbahçe Dalyan Kulüp tesisleriyle yaptığımız anlaşmayla, Kulüp, biz Alman Liselilere kapılarını özel olarak açıyor. Bundan böyle yeni bir buluşma noktamız var. Haziran ayında gerçekleştiremediğimiz Sosis Günü’nü ve derneğimizin 40. yıl kutlamasını 9 Ekim Pazar günü Dalyan Kulüp’te yaptık.

 

2016 sonuna kadar planladığımız etkinlik takvimi sayfamızda yer alıyor. Koşullar nedeniyle, uzun vadeli plan yapmak, ne yazık ki imkan dahilinde olmasa da, bir fikir vermesi açısından hedeflenen etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Derneğimiz tüm Alman Liseliler’e açıktır. Kuvvetlenmemiz, dayanışmamızı artırmamız, ancak bu çatı altında bir araya gelmemiz ile mümkündür. Dijital ortamdaki bu yeni buluşmamızın, tüm bu hedeflere ulaşmada, yeni bir ivme olmasını umuyoruz.

 

Hepimizin gurur duyduğu ve hayatımızı yönlendirmede büyük rol oynayan Alman Lisesi ruhunu her zaman canlı tutmak ve sizleri dernek çalışmalarımızda, daha aktif bir biçimde aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

 

En iyi dileklerimizle,

 

Serhat Hacıpaşalıoğlu
İstanbul Alman Liseliler Derneği
Yön. Kur. Bşk.

Serhat Hacıpaşalıoğlu