DERNEĞİMİZ

İstanbul Alman Liseliler Derneği, 1976 yılında, mezun öğrenciler; Falih Erksan, Mahmut Ekrem Saygın, Ergun Haluk Eronç, İffet Orbay, Uğur Aksoy, Alpaslan Doğuoğlu, İhsan Karaoğuz, Cenap Kuloğlu, Ayhan Paksoy, Müge Asal ve Memet Özek tarafından kurulmuştur.

 

Derneğin amacı, üyeler arası dayanışma, “Alman Liseli Ruhu” nun oluşturulması ve okulda edinilmiş ilişkilerin geliştirilmesidir.

 

1984 yılından sonra aktivitelerini artırmış bulunan derneğin bugün 1.385 üyesi bulunmaktadır; gelecekte derneğe ait bir merkezin kurulması amaçlanmaktadır.

 

Özel İstanbul Alman Lisesi mezunları ve eski öğrencileri, dernek üyesi olan ve olmayanlar, eski ilişkilerini, hatıralarını ve dostluklarını yeniden canlandırmak için, her yıl düzenlenen “Sosis Günü” nde ve “Yeni Yıl Yemeği” nde buluşmaktadırlar. İstanbul Alman Liseliler Derneği, yıllık programına, Nisan 2015 tarihinden itibaren “Back To School” etkinliğini de eklemiştir. Bu etkinlik okul binasında ve bahçesinde düzenlenmekte olup, yolu Özel İstanbul Alman Lisesi’nden geçen herkesi buluşturma amacı ile düzenlenmektedir.

 

Derneğe üye olabilmek için, mezuniyet şartı yoktur; Özel İstanbul Alman Lisesi’nin herhangi bir sınıfında okumuş olmak yeterlidir.

Yönetim Kurulu

A. Serhat Hacıpaşalıoğlu / Başkan

M. Mithat Cin / Başkan Yrd.

H. Özden Özkaya Ferendeci / Genel Sekreter

Sevinç Olgaç / Muhasip

Didem Veyisoğlu / Üye

Nahide Kaya Koral / Üye

Gonca Eser Kulaksızoğlu / Üye

Dernek Tüzüğü